Badania przed planowana ciaza kalkulator

W punkcie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak już powiadomić grupę i partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo proste. Polega na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesie wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo czytelne w kadrze i jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je użytkować zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszystkich nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego rangi potrafią być zaburzone, a koniec będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na sukces testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe zrobienie i odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawie powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Widać to oznaczać, że dołączyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym stanowić dłuższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy mieć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i stworzyć dodatkowe badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.