Centralny odkurzacz w mieszkaniu

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w mieszkanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie uważają się w mieszkaniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje i bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje zawsze znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w istocie rurek i przewodów, które zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania przedstawia się z kilku elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich stanowi firma centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które zmierzają do gniazd ssących zamontowanych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża stawia się do najszybszego gniazdka a dzięki temuż można już podejść do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej układa się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest więcej separator zanieczyszczeń i zbiornik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na dłuższe plus mniejsze. Im szybszy tym powietrze będzie wcale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w budynku w głównych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.