Certyfikat bezpieczenstwa firmy

Pomoce specjalne potrzebują do lekturze sprzętu, który sprawdzi się w najcięższych warunkach. Nie ważne czy akcja jest przebiegać przy gaszeniu ognia, na pustyni albo w środowisku agresywnych chemikaliów. Gadżety będące na wyposażeniu muszą się zobaczyć w stu procentach.

Latarka atex Do unii ekskluzywnych produktów kwalifikuje się latarki. Latarki posiadające europejski atest bezpieczeństwa. Latarka atex zbiera się w grupach strażackich, w warunkach podniesionych temperatur i zadymienia, ograniczającego widoczność. Latarki w zależności od konstrukcji posiadają kilka źródeł światła. Główny strumień, o białym świetle niezmieniający kolorów oświetlanych problemów i o wysokim stopniu skupieniu wiązki. Boczny panel diod daje światło rozproszone i kilka intensywne. Dodatkowo (opcjonalnie) wyposażone są w moduł światłowodowy, który że być stosowany do oświetlania trudno-dostępnych szczelin. Pełne naładowanie akumulatora idzie na rzecz ciągłą w ciągu dziewięciu godzin, a nowoczesny niklowo-manganowy akumulator nie jest obciążony pamięcią ładowania. Po powrocie do bazy, do całego naładowania baterii wystarczają zaledwie trzy godziny. W kompleksie wybiera się ładowarka samochodowa i sieciowa.

Trwałość obudowy Powinny jej korzystać formacje ratownictwa chemicznego, dlatego że korpus latarki wytrzymuje starcie z tak agresywnymi chemikaliami. Kwasy i wartości nie pokonają ich. Nawet Butanon jest bez szans, i to zbyt sprawa materiału zastosowanego do działania obudowy. Fortron, o nim mowa, jest maksymalnie wytrzymałym polimerem. Polisiarczkiem fenylenu nie rozciąga się w żadnym rozpuszczalniku do dwustu stopni Celsjusza. Temperatura, w jakiej zachowuje swe wad, sięga dwustu czterdziestu stopni Celsjusza, a krótkotrwale do dwustu siedemdziesięciu stopni. Wyróżnia się samoistną niepalnością. Jeszcze, co szczególnie istotne, jest o moc lżejszy o metalu. Mała nasiąkliwość sprawia, że potrafi być wykorzystany w urządzeniach siedzących w mokrym środowisku. Ważnym składnikiem, dla grup wykonywających na wysokościach jest kształt głowicy, uniemożliwiający toczenia się przedmiotu. Po upadku wyhamowuje ruch obrotowy, co zapobiega spadaniu z pomostów czyli w głębie. Ergonomiczny, opływowy wygląd i antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że latarka idealnie pasuje w rąk.