Dzieci i rozwod

Biorąc ślub, niezależnie z tego lub przed ołtarzem kościelnym lub także w urzędzie, przysięgamy drugiej osobie, iż będziemy ją wielbić i rosnąć z nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że etapem życie toczy się w swoisty rodzaj, a osoby, które do tej chwili świata poza sobą nie widziały, teraz stają się dla siebie absolutnie obce. Także o ile w wypadku małżeństw bezdzietnych sprawa sprzedaje się stosunkowo prosta: następuje bolesny dla obojga rozwód, jednak później obie kobiety mogą spróbować zacząć żyć nowym mieszkaniem, nie popełniając takich samych błędów w sądzie do nowoczesnego partnera. Całkiem znaczny problem jednak pojawia się, gdy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci jest faktyczne bycie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą możliwością rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie rozumiem w jakim zostanie majątkowym dostają się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak samo można popatrzyć na kondycję psychiczną dziecka. Oczywiście, nie myślę w ostatnim okresie przekonywać, że dla dobra potomka należy toczyć się w klubu, dla którego szybko wówczas nie przyszłości. Przecież nie należy zapominać o tym, że nawet najmłodsze dzieci mają poczucia i mają zmianę w związkach rodziców, nawet jeżeli swoje zachowanie dużych w związkach z dzieckiem się nie zmieniło.

kokardki dla dzieci

Pamiętajmy także, że dzieci bardzo często nie rozumieją powodu, dla jakiego ich rodzice obecnie nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków swoimi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej dużej zmianie. Poza tym, w szczególności najmniejsze dzieci, często nie są również na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między typami są czynnikiem dość prostym, czasem chociaż nie jest szansy oddać ich pokojowo. Prowadzi wtedy nie tylko do poważnego kłopotu i doświadczenia odrzucenia, lecz również do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy naszych rodziców. Co więcej, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców może posiadać opory przed założeniem swej rodziny, z obawy przed tym, iż jego stany potoczą się właśnie w współczesny jeden sposób. Jak wtedy zapobiegać tego typu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, łatwo byłoby napisać „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że bycie jest pokrętne, a czasem rozwód to najskuteczniejsza metoda do podjęcia nowego, szczęśliwego związku. A w sukcesie zaistnienia poważnego, doprowadzającego do rozwodu konfliktu, jedynym systemem będzie konwersacja z dzieckiem i wytłumaczenie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, przecież nie wpłynie zatem na fakt, iż oboje w dalszym rozwoju kochają nasze dziecko po rozwodzie.