Ginekolog janosz

Kolposkop jest istotne urządzenie w produkcji ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego rodzaju, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może świadczyć niską jakość wykonania, co zabiera się pejoratywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna posiadać newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to tak parametry układu optycznego są najdłuższe znaczenie. Warto zająć się miejscem prac soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a ponadto jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje więcej szczególnie istotnym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko i delikatny trend w wszystkiej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to kolejne ważne cech dobrego sprzętu.

Jeśli chodzi o lampę kolposkopu, to normalne żarówki broniły się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest ogromna moc światła oraz możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, albowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być stosowane jednorącz.