Kasa fiskalna gorlice

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem szczególnie aktualnym i dla managerowi a dla klienta. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za jakimś razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na rachunki nie zwraca godniejszej uwagi, co w moc sukcesach że posiadać dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych dodatkowo w jakich formach potrafią się one nam przydać?

http://budohal.pl/erppolkas/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-crm/

W przypadku przedsiębiorców propozycja jest całkowicie prosta. Kopie paragonów powinni oni przechowywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co ale taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w wielu sukcesach może posiadać kolosalne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w który metoda odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Wynika to przede wszystkim tych pozycji, w których planujemy zareklamować kupiony towar lub podać go a wziąć nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy połączone z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo umożliwia nam aż 24 miesiące na wykrycie decyzji oraz na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jeśli nie będziemy korzystać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im wyższa zaletę reklamowanego towaru, tym szybsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy też o tym, by dokumenty takie przechowywać w sensowny sposób. Możemy wykonać koperty, w których będziemy zbierać paragony w pory chronologicznej, możemy pozostawić na ostatni cel specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas sprawy był przechowywany tak długo, jak długo że stawać się podstawą do złożenia reklamacji.