Kasa fiskalna w sklepie internetowym 2015

We pełnych sklepach, także internetowych, ale dodatkowo w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych także drugich pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w biznesie, to akurat oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcę oraz możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uznają być pisane na indywidualnej rolce w grup papierowej, czy może winnym być jedynie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego cesze. Grupę klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują swoich pracowników do sklepów, na stoiska w centrach handlowych lub do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest rzecz, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się wpadać w publicznym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia podejmowania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi skorzystać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprezy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w miesiącu. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej pory przez fryzjerów i kosmetyczki oraz właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.