Kasa fiskalna z mozliwoscia wystawiania faktur

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_elzab_jota_e/

Gdy prowadzimy sprzedaż produktów albo usług na sytuację osób fizycznych (takich, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej) konieczna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, bardzo znaczące jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedur związane z kasą fiskalną powinny być spełnione w ciągu dwóch miesięcy od jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kwocie fiskalnej. Co powinno odnaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede wszystkim, należy napisać, jaka będzie dokładna liczba kas fiskalnych branych w przedsiębiorstwie. Należy również podać adresy miejsc, gdzie będą one brane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w który winno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie spośród nim najpóźniej w dniu utraty dobra do zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z przodem następnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Gdy jesteśmy teraz zgłoszone i zamontowane kasy fiskalne, należy spełnić ich fiskalizacji. Jest ona potrzebna, jeśli planujemy wykorzystywać kasy i drukarki w prace gospodarczej.

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Myślmy o tym, iż istnieje zatem czynność jednorazowa, zdrowa i pewna. Niezmiernie ważne jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została przygotowana w porządek profesjonalny, przez przygotowanego do ostatniego odpowiednio serwisanta. W przypadku błędu, złe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, potrzebny będzie kup nowej kasy fiskalnej, co oznacza kolosalny wydatek. Dzięki dokonaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej akcja w trybie fiskalnym. Od dzisiaj w myśli kasy zapisywane będą dobowe raporty, zawierające dane na problem dziennej sprzedaży. Po ukończeniu fiskalizacji kasy, w przeciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Pomoże to zyskaniem numeru ewidencyjnego.