Mikroskopy szkolne krakow

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki mebel będzie nam potrzebny. Oprócz innego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na tym, by było ich jako najwięcej, bo zajęcia spośród ich wykorzystaniem bardzo podobają się młodym i istnieją jednego sposobie innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z własnym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w prostej specyfikacji określiliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, a też wymieniliśmy mikroskopy danej firmy. Wiedzieliśmy, że dostarcza ona sprzęt dobrej jakości, ale niestety droższy od indywidualnych widocznych na zbytu. Także tego tylko dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić mebel w lepszej cenie. My z kolei nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i szybko szkoda gotowa. A jeśli siedzieli na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy od niej gwarancję jeszcze na zniszczenia mechaniczne, tak w niskim zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wchodzili. Z dodatkowym zamówieniem nie było bliskich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych spraw do nazwy oraz liczyli na przesyłkę. Po jej osiągnięciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, a następnie zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po paru dniach można było wygrać z nowoczesnych prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na wszystkiej lekcji dzieciaki dopytywały, czy obecnie będzie silna wykorzystać ten instrument a ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Zaprezentowało się, że obrany przez nas sprzęt zajmuje się doskonale, nie zmniejsza się, a ewentualne drobne uszkodzenia można szybko naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.