Organizacja pracy i zarzadzanie

Kiedyś pracowałem w firmie handlującej meblami. Właściciel zatrudniał ludzi w sklepach, natomiast w spotykających się w kolejnych miejscach magazynach. W takim magazynie właśnie pracowałem. Obiekt był zbyt niski gdy na miarę towaru, który planowałem przechowywać. Nieodpowiednie zagospodarowanie przestrzeni doprowadzało do kuriozalnych sytuacji, gdy to sam człowiek musiał liczyć wiele minut na następnego, bo ścieżka wyznaczona pomiędzy stosami sprzętów do przewozu ładunków na samochodach była zbyt mała.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-biznesu/Oprogramowanie dla biznesu - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Wtedy zrozumiałem, że w ruchu dnia w obecny system wydawana była bezproduktywnie masa czasu. Kolejną kwestią wydłużającą funkcję było skłonne oświetlenie, wystarczyło przecież zamontować jasne lampy świetówkowe, które rozwiązałyby problem. Pracownik kompletujący zamówienie dla użytkownika zamiast z daleka widzieć etykietę produktu musiał się schylać i szukać, oraz niejednokrotnie przyświecać sobie telefonem. Jak że w tym fakcie właściciel absolutnie nie przywiązywał wagi do takich rzeczy, mając później pretensję o etap realizacji pojedynczego zlecenia. Myślę, że dobre miejsce, czy to narzędzi, towaru, a wszystkich składników używanych przez cały dobę pracy ma głębokie znaczenie. Nie jedynie chodzi o wydajność takiego pracownika, co wewnątrz tym chodzi wysokość kosztów, bo okres to pieniądz, lecz i człowiek taki często jest poirytowany, ponieważ mógłby stworzyć coś szybciej, mniejszym nakładem sił. Wiele jest elementów poprawiających jakość działalności w magazynie. Sprawą najważniejszą jest ogromne oświetlenie, tak być lampy świetlówkowe i zdrowe zagospodarowanie towaru znajdującego się w magazynie, aby pracownik nie rzucał się o inne nogi. W relacje od rodzaju magazynu musimy zwrócić uwagę jeszcze na temperaturę w miejscu, oraz poziom wilgoci. W tym przykładzie, gdzie mowa stanowi o meblach, pomieszczenie musi istnieć dużo suche, ponieważ wilgoć wpłynie destrukcyjnie na ciało z jakich meble są wykonane. To jedynie podstawy, a gdy może nawet wielkie firmy potrafią zapominać o ważnych sprawach.