Pakowarka prozniowa komorowa stalgast

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty włożone w ostatni technologia dłużej zachowują świeżość również są lepsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Wykonują one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest jednocześnie zgrzewane i szczelnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek towar w opakowaniu jest wkładany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Jest obecne znacznie popularna konstrukcja. Po skończeniu procesu zwykle komora otwiera się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na dużą powtarzalność procesu i sprawność w zestawie parametrów próżni i wartości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do znacznie bogatych wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty uważają się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc robi się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona jeszcze na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona spośród tymże wyższa kwotę pakowanych artykułów na dobę. Dla zastosowań amatorskich lub w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w znaczących sklepach czy domach produkcyjnych doskonalszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania zaś w większym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Rodzimym targu istnieje wielu producentów pakowarek. Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na targu już 50 lat!