Pierwszy nowoczesny komputer

Często możemy odkryć w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w budowie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej przyjmuje się w dorosłych marketach i sklepach przylegających do budowy sklepów.

Stanowi w nich dużo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, jak również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj przecież ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, kiedy mamy do podejmowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a jeśli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na dowolnym samym produkcie. W sytuacji jeżeli tego gatunku jest mało, nie ma przy tym bardzo pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie kolei w sektorze ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, to musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystania jej przy każdej transakcji, ma wszystek wybór co do guście kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, zaś jest uczciwy w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży etap nie ulegną one zmianie.