Sklep miesny gorzyca

Prowadzenie sklepu mięsnego to typ prac wymagający specjalnej trosce o przechowywanie asortymentu, a zarazem szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże mięso i wędliny łatwo mogą utracić swoje walory smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do pierwszego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z określonym nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, oraz jeszcze eksponuje towar, by poprawnie się sprzedawał. Powinna ona korzystać właściwy poziom, tak aby wystawiony towar dawał poczucie obfitości i wysokiego wyboru, i wraz szedł na proste zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich firm i ceny. Świetnym rozwiązaniem jest same podanie składu, nawet skróconego, poszczególnych produktów. Wędliny i nowoczesne mięso powinny być spójne w odrębnych ladach lub wręcz z siebie oddzielone specjalną przegrodą. W perspektywy sklepów mięsnych traktowane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie materiałów w sytuacji pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w wskazanej przez siebie grubości plastrów, co w dzisiejszych etapach jest standardem.

Dobrym pomysłem jest także wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do prowadzenia mięsa, co również doceni wielu klientów, dla których skład mielonego ciała nie jest bez znaczenia. Waga powinna być wyraźna i mieć duży wyświetlacz, tak żebym klient też mógł napotkać jego wskazanie.

Kluczowym momentem jest więcej zaplecze sklepu, na jakie okazują się zamrażarki i chłodnie ze określoną, niską temperaturą, gdzie składowane są zapasy. Niemożliwe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Kiedy w jakimkolwiek sklepie detalicznym konieczne istnieje dodatkowo posiadanie kasy fiskalnej, w sensie ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno mieć w moc prostą strukturę plus być stworzone z tematów skłonnych do czyszczenia, na których nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Ważne są również małe koszty obsług oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt dobrych firm, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na ogromne straty.