Stosunki miedzynarodowe rosji

Kontakty międzynarodowe są bardzo średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w sferach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, a nie po kilku miesiącach, gdy wtedy było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Podróż na przeciwległy kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy zaledwie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się silniejsze oraz popularniejsze, a co za tym idzie - i znacznie częstsze. Obecnie bez kłopotu można zakupić się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna sztuka także drugie obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a ważna wylądować w Azji, w Afryce lub na obcej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Grupy Europejskiej a każdy jej obywatel może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która wymaga uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie ważne są w tym przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To istotne w poważnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na szczęściu transakcji.