Subiekt 4 drukarka fiskalna

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, chociaż w prawd są to dwa różne urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki finansowe toż bardziej rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do zarządzania sprzedaży konieczna jest kasa i sprzedawca, a kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej zadawane są w tłach gdzie bazy wyników są dużo wysokie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pomagają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Przecież są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych korzyści stanowi droga kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które mamy w możliwości. Stanowi zatem urządzenie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w jakiej w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a ponadto fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych składa się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten czas. Rozwiązanie dawane w współczesnym sukcesie buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

ceag

Większe swobodzie drukarek fiskalnych godzą się z ogromniejszą wartością ich zakupu. Obsługa ich jest bardziej delikatna i ciężka ze powodu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla niewielkich przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co chce.