System informacyjny a informatyczny system zarzadzania

Wiele polskich spółek specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji lub mamy do tworzenia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się jeszcze ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W królewskich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy również takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są znacznie czynników gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i rzecz na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, albo istnieje zatem niepowtarzalna restauracja, lub też sieć restauracji.

Na obecnym fragmencie celowo nie podamy firmy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klienci. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od pracy program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów małej lub na jakimś stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.