System odkurzacz

Nie odda się ukryć, że praca lekarza to niepowtarzalny z najbardziej odpowiedzialnych zawodów. Każdego dnia decydują oni o zdrowiu a utrzymaniu tysięcy mężczyzn natomiast nie potrafią sobie pozwalać na pomyłkę, bo prawdopodobnie żyć ona zła w końcach.

Tak jak też parę lat temu specjalisty mieli zaledwie samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, tak już w kontakcie ze nowościami w około wychodzą na ich głowy kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Cel tych zmian jest nieco chwalebny, bo ma za zadanie ograniczyć szarą strefę i wprowadzić komputeryzację do medycyny, co powoduje za sobą wielu plusów. A szczególnie dla lekarzy starszego pokolenia są to dość stresujące sprawy, do których często od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza zatem na jednym początku spory problem. Nigdy wcześniej nie wynosili oni z takim sprzętem do działania, a właśnie ich obsługa była się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący prywatne gabinety mają obowiązek czerpania z kas fiskalnych, inaczej mogą spotkać ich za to surowe kary. A starsi panowie lub panie, jacy mają kłopoty z wysłaniem SMS-a, z pewnością specjalnie na początku życia z taką kwotą narażeni są na ogromny stres przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na szczęście dla nich ważna dostrzec się na szybkie kursy, które przyuczają do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kwota fiskalna novitus nano. Jest ona potrzebna, mobilna i popularna w obsłudze.

Kolejna rzecz to komputerowa obsługa pacjenta. W coraz szerszej ilości ośrodków organizowane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a potem jeszcze odpowiedzialni są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla młodych lekarzy nie znaczy to żadnego problemu, ponieważ są obyci oni z komputerami. Gorzej sytuacja cechuje się dla starego pokolenia, jakie stanowić chyba nigdy wcześniej nie miało do robienia z komputerem, a tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia dają w bieżącym obszarze kilkudniowe szkolenia, ale dla pań nieobytych z komputerami to potrafi stanowić ustalenie za chwila. Praktyka czyni mistrza i po pewnym momencie lekarze radzą sobie z obecną "czarną magią", ale początkowo z pewnością doświadczają kłopotliwych sytuacji.