System testu oswietlenia zewnetrznego

Systemy oświetlenia awaryjnego są niezwykle ważną pozycję w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w przypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, a nawet że zostać zagrożone ich zarabianie. W okresie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zachowają się tylko po kilku sekundach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w współczesnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal absolutnie nie jest szybkie. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Dają się one na drugie rodzaje, ale zadaniem każdego z nich stanowi zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez określony okres po zaniku zasilania. Dzięki temu goście mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie dopiero w przemyśle lecz zarówno w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w sezonie dobrej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do punktu wybrania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma nie pewne cechy, którymi jest stosowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny sposób możliwy do stosowania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można i użyć generatora, dzięki dlaczego nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło pracować wiele godzin, ale działalność będzie ważna także oddać do nowych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.