Szczesliwe dziecko wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i powiększają się, znów wywracają i tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Zaś więc nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak wykonać, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki również drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to zawieszenia nie ale dla zdesperowanych. Stan to aczkolwiek nie lecz wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były dobre, a również wykonane z czystych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w jakimkolwiek stopniu utrzymać ten temat prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i myśli - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze też wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z inna.