Uziemienie bolca w gniazdku

Dużo kobiet dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce z tego, czy naprawdę będzie ona przyjmowana. Jeśli krajalnica tworzy stanowić jedynie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W sukcesu, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy dość dużo czasu, przygotowując posiłki i desery, daleko stanowi owo świetna droga!

Krajalnica to dobra opcja dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na całej grubości kromki w tylko kilka sekund. To jedno dotyczy wędlin i serów - łatwo i łatwo, a przede wszystkim estetycznie. Nie zawsze właśnie to robi, jeśli w atrakcję wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najważniejsze punkty Najistotniejsze aspekty krajalnicy to obrotowe ostrze z łatwością regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią być spokojne lub ząbkowane. Te idealne idealnie kształtują się do cięcia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są uczynione ze zwykli hartowanej, bo dzięki temuż są trwalsze. Jeżeli szuka o korpus krajalnicy, możemy wybrać te przygotowane ze stali nierdzewnej lub tytanu, czy i z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedno tyczy podajnika. Jeżeli mamy pomysł używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba również zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dołączony jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie ale na mało precyzyjne krojenie, jednak przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często podchodzą do zestawu inne popularne gadżety. Samym z nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, a przy okazji jesteśmy kilka sprzątania. Innym kolorowym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest kochana? Taka przeznaczona do celu domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na rynku są również krajalnice do zabudowy, oraz ich cena waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to już duży wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Jednakże ich kup już się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.