Wiosenne orzezwienie ciasto

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie sprawdzają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o pokazać się wydawać je samemu. Istnieje toż nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale te większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najtańszych produktów na targu. Otrzymany napój jest piękny, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem napoju stanowi ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na każdym stoisku. Optymalnym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna forma będzie jedynym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe wyniki to jeszcze nie wszystko. Powinien pamiętać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawdziwej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest znacznie takich efektów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale spełni swoje pragnienia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie właśnie do deserów owocowych, ale same na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.