Wykonanie przeciwwybuchowe po angielsku

http://www.polkas.pl/Pl/artykul/jaka_kasa_do_sklepu_spozywczego/

Zakłady produkcyjne i ekonomiczne potrafią być czasem bardzo trudnym miejscem. Może uzyskać w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Początki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ zachodzi w ich trakcie nagłe wyzwolenie znacznych części energii. Pożar potrafi dość długo się szkolić i stać w chwilę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać istnienie i zdrowie ludzkie. Istnieje wtedy sensem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł ulec muszą stać spełnione dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w sklepach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

Żeby nie przybyło do powstania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało by się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ zakłady są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery godziny na dobę, źródło światła jest najzwyklejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF stanowi fantastycznym rozwiązaniem w takich przypadkach. Istnieje wówczas styl oprawy zawieszonej, która stworzy stanowi w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest poświęcona dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest wykonana zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest ustalonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki grupie oraz niezawodności. Spokojnie można zauważyć, że stosując produkty firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zarabiamy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha polskim oraz pracowników.