Wynalezienie komputera

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe metody zaczęły badać i pomagać różne dziedziny życia. Twórcy maszyny obejmującej nie spodziewali się jak prawdziwą marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy bierze w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z małych jednoosobowych firm, na ważnych korporacjach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie sukcesów i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest zasilana przez odpowiednie oprogramowanie. W krótkich firmach, żyć może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele wygodniej i skutecznie jest użyć dedykowanego systemu. Doskonałym modelem jest oprogramowanie symfonia, które posiada w bezpośredniej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w ostatnim również księgowość.

Dobrym przykładem zastosowania metodzie są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola gościa jest teraz mała i odnosi się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz dużo zakłada się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to znają same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w mieszkaniach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii prawdopodobnie istnieć zła, jednak trzeba pamiętać, iż w jakiejś chwili można wyciągnąć wtyczkę.