Znajomosc narzedzi lean manufacturing

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zazwyczaj jesteśmy już o nim jakieś informacje oraz wyrobione zdanie. Ale jak zatem bywa z wszelkim kolejnym badaniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się dotrzeć do celu, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Zachodzimy w coraz nowe pułapki i zapalamy się w niewielkie i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i zaczynamy rozpoznawać zagrożenia, idziemy na czas świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy oryginalnego przewodnictwa. Zbieramy informację oraz krok po kroku, staramy się dawać ją w bycie. Bardzo silny etap. Toczymy się utartymi ścieżkami, zgodnie z opisanymi wzorami. Pasmo niekończących się sukcesów. Ciągle zdobywamy kolejną umiejętność także z okresu do momentu trwa próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość bardzo w pogoni za informacją. Powtarzamy często te jedne błędy, zdobywamy poznania i wypuszczamy na dodatkowy poziom. Przez ciągłe powtarzanie zachodzimy w rutynę i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w tymże okresie idzie jak po maśle. Nasza umiejętność jest jeszcze popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że oraz spokojną radą możemy działać maluczkim. Taka wiarę w nas rośnie. Zawsze są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga dotąd nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w doskonałej postaci. Biegłości i pewności absolutnej. Tak przebiegają wszystkie procesy poznawcze niepołączone z bliskimi umiejętnościami. Procesy, których nie zbiera się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak i się dzieje z systemem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca popularne natomiast te zwykłe też. Również jak od jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest zdecydowanie to, że możemy czekać na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest nadal nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich zobowiązań jak "rewolucja". Cokolwiek uważają na zasad, dowiemy się, biorąc sposób w posiadanie także traktując go, aż do uzyskania mistrzostwa.